O nás

UNIVER Mobility

UNIVER Mobility s.r.o. se sídlem Hrusická 3151/1, 141 00 Praha 4 – Záběhlice (IČ: 14250527) byla založena 14. února 2022 jako dceřiná společnost firmy UNIVER, spol. s r.o., Přepeřská 1809, 511 01 Turnov (IČ: 00529508).

Tato obchodně-technická firma vznikla s jasným cílem a zaměřením na oblast elektromobility. V první etapě pro činnost výhradního importéra / distributora lehkých užitkových elektrických vozidel vyráběných německou společností Sevic Systems SE se sídlem v Bochumi, a to pro Českou republiku a pro Slovenskou republiku.

Skupina UNIVER

Mateřská firma UNIVER, spol. s r.o. zahájila svoji činnost v květnu 1991. Jednalo se o obchodní zastoupení malé německé firmy MT Motortest GmbH a prodej motortesterů. Následoval prudký rozmach obchodní, servisní a technické činnosti. Koncem roku 1992 už měla společnost UNIVER vlastní obchodní středisko i odpovídající skladové zázemí. V tu dobu v Československu výhradně zastupovala téměř 30 renomovaných výrobců autoservisní techniky, zejména ze zemí Evropské unie, ale i USA, Japonska, Taiwanu atd. Nákupem areálu, který sloužil původně jako sběrná služba ČSAD, získala firma velký pozemek se skladovacími halami a také s objektem pro servisní a technické středisko. Postupně pak byly zakoupeny budovy v Brně a v Praze. Jejich rekonstrukcí vznikla moderní střediska pro prezentaci a prodej vybavení pro autoservisy všech druhů i velikostí s odpovídajícími sklady. Neustále se také rozšiřoval sortiment produktů v nabídce a rostl počet zákazníků i nabízených služeb.

V současnosti patří UNIVER, spol. s r.o. Turnov k největším v oblasti kompletního vybavení pro autoservisy v České republice. Páteří distribuční sítě jsou prodejní centra v Turnově, v Praze a v Brně. Centrální sklad je v Turnově.

Skupinu UNIVER tvoří kromě mateřské firmy UNIVER, spol. s r.o., také dceřiné společnosti. Proces vytváření skupiny byl zahájen založením dceřiné společnosti AUTOSERVIS AKADEMIE, spol. s r.o.. Název této společnosti byl 8. ledna 2015 změněn na AKADEA s.r.o.. Tato firma prodává technické informace pro údržbu a opravy motorových vozidel AUTODATA, je vydavatelem celostátního odborného časopisu Auto/Moto/Pneu/SERVIS a provozovatel několika e-shopů.

V současné době patří do skupiny UNIVER i dceřiná firma UNIVER Slovakia s r.o. se sídlem v Bratislavě a s prodejním a servisním centrem v Banské Bystrici.